10 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZEZ NAJEMCÓW.

10 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZEZ NAJEMCÓW.

Wynajem mieszkania to doskonały sposób, aby zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza jeśli twoje mieszkania nie są stałe. Wiele osób podkreśla, jak ważne jest znalezienie dobrego wynajmującego, ale często nie zdajesz sobie sprawy, dopóki się nie wprowadzisz, że równie ważne jest bycie odpowiedzialnym najemcą.
Kiedy już znajdziesz idealne mieszkanie, ukończyłeś prace i przeniosłeś te pudełka, jaką możesz mieć pewność, że otrzymujesz najlepszy wynajem? Możesz zacząć od unikania tych typowych błędów.

1. Nadmiar kolorów.

Nigdy nie wiesz, jak długo będziesz w swoim mieszkaniu. Możesz od razu dostosować i spersonalizować swoje nowe miejsce, ale nie daj się zbytnio ponieść.

Im więcej robisz w mieszkaniu, tym więcej prac, kiedy się wyprowadzisz.

2. Pośrednie bezpieczeństwo.

Być może nie jesteś właścicielem mieszkania, ale nadal jest ono wypełnione Twoimi rzeczami - łącznie z Tobą. Pamiętaj, aby zablokować drzwi i zabezpieczyć okna. Oto coś, co warto rozważyć: poproś wynajmującego o zainstalowanie otworu podglądowego (judasz.)

3. Stałe zmiany w lokalu.

Wieszając zasłony lub ozdabiając mieszkanie, upewnij się, że przed wierceniem otworów, malowaniem ścian lub robieniem czegokolwiek na stałe, poprosiłeś o pozwolenie. Często po wyprowadzce trzeba będzie cofnąć trwałe zmiany, albo trzeba będzie za nie zapłacić.

4. Nieostrożność.

Plama na dywanie w sypialni może wydawać się drobną kwestią. Ale w rzeczywistości jest to problem, który będzie Cię kosztować, gdy się wyprowadzisz. Moralność? Bądź ostrożny! Traktuj mieszkanie tak, jakby było twoje.

5. Niepowodzenie w naprawie szkód .

Od drobnych zarysowań na ścianie po brakujące płytki podłogowe, ważne jest, aby problemy zostały naprawione natychmiast po ich wystąpieniu. Jeśli nie ma innego powodu, mały problem może wkrótce stać się większy, jeśli nie będzie leczony. Kiedy nadejdzie pora na przeprowadzkę, zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli wcześniej nie zrobisz z tym porządku.

6. Brak ubezpieczenia wynajmującego.

Ubezpieczasz swoje zdrowie i samochód, więc dlaczego nie miałbyś chcieć ubezpieczyć innych rzeczy, które są dla ciebie ważne? Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest ubezpieczenie mieszkania wynajmowanego, dopóki nie jest za późno. Nie pozwólcie, żeby tak było.

7. Nieregularne czyszczenie.

To może wydawać się oczywiste, ale jest to kwestia, która zasługuje na podkreślenie. Jeśli zrobiłeś listę zabawnych rzeczy, które lubisz robić w wolnym czasie, jest duża szansa, że sprzątanie nie było na niej. Jednak konsekwentne sprzątanie mieszkania oszczędzi Ci ogromnego bólu głowy, kiedy nadejdzie czas, aby się wyprowadzić.

8. Brak powiadomienia wynajmującego o problemach.

Niektórzy ludzie obawiają się, że mogą zostać oskarżeni o wszelkie problemy, które zgłaszają właścicielowi, ale tak naprawdę każdy najemca powinien to zrobić. Jeśli nie poinformujesz wynajmującego o tym wycieku z kranika, może się on pogorszyć i możesz zostać oskarżony o to, gdy być może był to stosunkowo prosty sposób naprawienia tego wycieku.

9. Zużycie pieniędzy na usługi komunalne.

Czy kiedykolwiek spojrzałeś na rachunki za usługi komunalne i chciałeś rozerwać je na pół? Być może nie będziesz w stanie pozbyć się ich, ale możesz płacić więcej niż trzeba za media każdego miesiąca. Jak często zostawiasz ogrzewanie lub klimatyzację, gdy idziesz do pracy? Wyłącz ją po wyjściu lub użyciu programowalnego termostatu. Nie trzeba płacić za ogrzewanie lub chłodzenie pustego mieszkania.

10. Nieudzielanie ulg podatkowych.


Jeśli mieszkasz w niektórych stanach, takich jak Kalifornia, Missouri i Maryland, możesz otrzymywać ulgi podatkowe z tytułu wynajmu nieruchomości. Sprawdź stan przepisów podatkowych, aby sprawdzić, czy nie przegapiłeś ewentualnych ulg podatkowych.

10 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZEZ NAJEMCÓW.
3.2 (63.57%) 28 głos[ów]