7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WYNAJEM MA SENS.

7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WYNAJEM MA SENS.

To najwspanialsza pora roku, przynajmniej dla zespołu przewodnika po apartamentach. Wynajmujący podejmują trudne decyzje, czy pozostać w swoim dotychczasowym mieszkaniu, czy też przenieść się do większego i lepszego.

Naturalnym jest założenie, że po kilku latach wynajmu, jesteś automatycznie gotowy do przejęcia tytułu właściciela domu. Ale być może będziesz musiał zwolnić hamulec zanim osiągniesz swój cel. Jesteś naprawdę gotowy do posiadania domu? Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których być może będziesz musiał wymienić wynajmowany apartament.

Korzyści z wynajmu a kupno.

Zły kredyt. Czy w przeszłości zdarzało Ci się spóźnione lub nieuregulowane płatności na Twoich rachunkach kredytowych lub pożyczkowych? Osiągnięcia te są jednym z pierwszych czynników branych pod uwagę przez kredytodawców hipotecznych. Chcą zobaczyć, jak bardzo jesteś odpowiedzialny, jeśli chodzi o spłatę długów, co zazwyczaj jest dobrym wskaźnikiem, jak będziesz sobie radzić z hipoteką. Jeśli nad Twoją głową pojawia się kredyt, przed skontaktowaniem się z kredytodawcami poświęć czas na poprawienie błędów i odzyskanie dobrej kondycji wraz z wierzycielami.

Toniesz w długach.

Czy co miesiąc marnujesz pieniądze na płatności samochodowe, kredyty studenckie i rachunki za karty kredytowe? Jeśli twoje długi pożerają twoją wypłatę, dodanie hipoteki nie byłoby mądre. Kiedy będziesz mógł spłacić te długi i mieć do dyspozycji pewien dochód, to będzie lepszy czas, aby ponownie ocenić swoje przejście z wynajmu do posiadania.

Nie masz funduszu na deszczowy dzień.

Jedną z zalet wynajmu jest to, że gdy coś pójdzie nie tak w Twoim mieszkaniu, wynajmujący lub specjalista ds. utrzymania jest po to, aby zaoszczędzić tobie zmartwień. Jako właściciel domu jest odwrotnie. Od wycieków z toalety i termitów po zepsute podgrzewacze wody - rachunek należy płacić samemu. Bez oszczędności nieoczekiwana katastrofa może okazać się poważną porażką budżetową. Oto jeden ze sposobów, aby na to spojrzeć: gdyby Twój dach zaczął przeciekać miesiąc po zakupie domu, czy bez problemu miałbyś środki na jego naprawę? Jeśli nie, twoje marzenie o własności domu powinno zostać wstrzymane do czasu, aż będziesz miał na to pieniądze.

Nie masz pieniędzy na przedpłatę.

Wymagania dotyczące kredytu hipotecznego różnią się w zależności od państwa i kredytodawcy. Nawet jeśli masz świetny kredyt, zazwyczaj musisz wypłacić zaliczkę w wysokości co najmniej 20 procent. Jeśli twoje pieniądze są śmieszne, możesz oczekiwać, że zapłacisz jeszcze więcej. Więc za skromne 100.000 dolarów domu, trzeba by zapłacić co najmniej 20.000 dolarów z kieszeni, zanim nawet wręczą ci klucz. Jeśli nie masz pod ręką takiej gotówki, nie jesteś gotowy na posiadanie domu.

Masz tylko wystarczającą ilość pieniędzy na przedpłatę.

Tak więc, powiedzmy, masz kilka tysięcy dolarów oszczędności. Czy jesteś gotów wydać swoje oszczędności na przedpłatę i od razu zostać bez niczego? Jeśli nie, zwiększaj swoje oszczędności do czasu, aż przedpłata nie usunie całkowicie Twojego konta bankowego.

Twoje dochody lub sytuacja na rynku pracy są niestabilne.

Jeśli ostatnie lata czegoś nas nauczyły, to znaczy, że żadna praca nie jest w 100 procentach gwarantowana na zawsze. Niezależnie od tego, czy jesteś freelancer'em pracującym na zasadzie project-by-project, czy zajmujesz pełnoetatowe stanowisko, powinieneś czuć się bardzo pewnie w swojej karierze i dochodach, zanim zaczniesz szukać domu. Pamiętaj tylko, że jeśli twoje dochody kiedykolwiek znikną, o wiele łatwiej będzie wyjść z wynajmu niż próbować sprzedać swój dom.

Wygląda na to, że nie można się wtrącać.


Ludzie przeprowadzają się z wielu logicznych powodów. Kończą studia, zmieniają pracę i zakładają rodziny. Niektórzy ludzie po prostu się nudzą i potrzebują zmiany scenerii. Jeśli jesteś podatny na regularne przeprowadzki, posiadanie domu nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Lepszym pomysłem może być wynajęcie mieszkania w dzielnicy, w której chcesz ostatecznie kupić dom. W ten sposób poznasz teren, kiedy nadejdzie czas, aby zacząć szukać wymarzonego domu!

7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WYNAJEM MA SENS.
3 (59.05%) 147 głos[ów]