WYSTRÓJ MAŁYCH MIESZKAŃ: PRZEWODNIK PO DEKORACJI LUSTRAMI

WYSTRÓJ MAŁYCH MIESZKAŃ: PRZEWODNIK PO DEKORACJI LUSTRAMI

Nie znaczy to jednak, że małe mieszkania są złe! Dla niektórych osób są one idealne i często mają naturalne ciepło i przytulność, których mogą czasami zabraknąć w większych pomieszczeniach. Ale mogą też wydawać się trochę... cóż, ciasne. Wspaniałą wiadomością jest to, że istnieje pewien rodzaj dekoracji, który może sprawić, że twoje miejsce będzie wydawać się o wiele bardziej przestronne: lustra. Oto przewodnik po dekorowaniu lustrami w małym mieszkaniu.

Wykorzystaj światło naturalne.

Jedną z wypróbowanych taktyk stosowanych przez projektantów wnętrz podczas dekorowania lustrami jest umieszczanie ich obok okien. Czyni to dwie rzeczy:
Po pierwsze, odbija światło na zewnątrz, co sprawia, że pomieszczenie wydaje się znacznie większe (i znacznie mniej klaustrofobiczne).
Po drugie, odbija naturalne światło, które wpuszcza okno, zalewając przestrzeń jeszcze bardziej nasłonecznionym światłem, niż to, które świeci z jednego okna. Dodana jasność sprawia, że apartament wydaje się większy i bardziej przestronny, a nawet pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Nie bój się jechać na duże odległości.

Przy dekorowaniu lustrami nie ma czegoś takiego jak zbyt duże. Im większe jest lustro, tym bardziej odbija się ono od pomieszczenia i tym większy jest jego wygląd. Tak więc, naprawdę duże lustra są świetną opcją.
Spróbuj umieścić na jednej ścianie obramowane lustro o długości podłogi i użyć go jako punktu centralnego do dekoracji.

Wiesz, co odzwierciedlasz.

Jedną z prawdziwych zasad dekorowania lustrami jest uświadomienie sobie jego umiejscowienia - zwrócenie uwagi na to, co odbije się od niego. Nie chcesz wieszać lustra tylko po to, aby zobaczyć toaletę z salonu, gdy drzwi łazienki są otwarte.
Upewnij się, że odbijają one okno, ścianę, dzieło sztuki lub coś innego, na co z przyjemnością spojrzysz.

Lustra w najwęższych miejscach.

Lustra są szczególnie przydatne w wąskich miejscach, takich jak maleńkie łazienki czy wąskie korytarze. Dają złudzenie przestronności, sprawiając, że obszar ten wydaje się o wiele szerszy niż jest w rzeczywistości.
Jeśli lustro łazienkowe w Twoim apartamencie jest małe - jak w szafce na lekarstwa - możesz powiesić więcej luster nad toaletą lub na przeciwległej ścianie, aby sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na mniej ciasne.

Umieść jedno na wejściu. Lustra na wejściu są bardzo popularne.

Dlaczego? Dekoratorzy zgadzają się, że mają efekt gościnności, prawdopodobnie dlatego, że odbijają światło w pomieszczeniu, co naturalnie rozjaśnia każde wejście.

Wypróbuj Ścianę Galerii.

Jeśli uwielbiasz lustra, ale nie chcesz wydawać dużo więcej pieniędzy na wielkie, zdecyduj się na ułożenie kilku mniejszych w stylu galerii wzdłuż jednej ściany.
Ma to ten sam efekt rozjaśniający, co zawieszenie jednego dużego lustra, ale również dodaje trochę fantazji wizualnej do Twojego pokoju. Jeśli chcesz, możesz nawet naprzemiennie układać lustra i ramki ze zdjęciami lub sztuką.

Zbierz niektóre meble lustrzane.


Meble lustrzane mogą wydawać się prosto z lat 70-tych, ale tak naprawdę wracają do stylu. Choć nie dla każdego, jeśli Twój styl jest nieco bardziej zabawny, rozważ umieszczenie lustrzanych mebli obok łóżka lub stolika do kawy w salonie.
Uwierzcie lub nie, nawet jeśli nie wiszą na ścianie, nadal będą odbijać światło i rozjaśnią nieco pomieszczenie.

WYSTRÓJ MAŁYCH MIESZKAŃ: PRZEWODNIK PO DEKORACJI LUSTRAMI
3 (59.13%) 115 głos[ów]